Δίκαιη μοιρασιά στην Κηφισιά

Δίκαιη μοιρασιά στο Ζηρίνειο ανάμεσα στην Κηφισιά και τον Ιωνικό με το τελικό 1-1 να τα λέει όλα.
 Οι Νικαιώτες  φάνηκαν να ελέγχουν την ροή του αγώνα, και γενικότερα πατούσαν καλύτερα στο γήπεδο απέναντι στην Κηφισιά που στην επανάληψη, ανέβασε απόδοση και θα μπορούσε  να είναι αυτή που θα έπαιρνε το τρίποντο αν ο
Δημήτρης Θανόπουλος δεν ήταν ο μοιραίος παίχτης της  αστοχώντας στις δύο καλύτερες ευκαιρίες του αγώνα στο β΄ ημίχρονο.
Στο α' μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 13' με ωραίο σουτ του Γιώργου Ντούλια, ενώ η Κηφισιά απάντησε στην αμέσως επόμενη φάση  αφού  ο Γιόνδης με προβολή ισοφάρισε σε 1-1.