Εύκολα ο Εθνικός 3-1 τους Τράχωνες

Ανώτερος ο Εθνικός επέστρεψε στις επιτυχίες κερδίζοντας με 3-1 τους Τράχωνες σε ένα αρκετά καλό παιχνίδι.
Ο Εθνικός άνοιξε το σκορ στο 23΄ με κεφαλιά του Ματζωρου έπειτα απο φάουλ του Στρατάκη.

Λίγο αργότερα οι Τράχωνες απείλησαν με δοκάρι του Σάμιου,  αλλά στο 35′  ήρθε το 2-0 για τον Εθνικό , με ωραίο διαγώνιο σουτ του Παυλάκη
Στην επανάληψη, ο ρυθμός  του παιχνιδιού έπεσε,  ωστόσο ο Παυλάκης έχασε διπλή ευκαιρία, πρώτα στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά τη μπάλα άουτ. Στο 72′, ο Αλημπάς με όμορφη εκτέλεση φάουλ έκανε το 3-0, για να μειώσουν σε 3-1 οι φιλοξενούμενοι με τον Χρήστου δύο λεπτά αργότερα.
 Aρκετά καλή η διαιτησία του Αγρανιώτη(Λακωνίας)
ΕΘΝΙΚΟΣ: Βουτσινάς, Στασινός, Γερόλυμος, Μαντζώρος, Στρατάκης, Μαρτίνος, Μάναλης, Σούφλας, Αργυρίου (29′ λ.τ Σουλελές), Αλημπάς (82′ Μπένα), Παυλάκης (64′ Ηλιόπουλος).
ΤΡΑΧΩΝΕΣ: Αμουτζάκης, Κόπελας, Γοργάκης, Πέττας, Σαμιώτης, Κατσαδούρος, Χακράμα (46′ Χρήστου), Καραγιάννης, Καζάντζης, Σάμιος (73′ Πιπεράς), Κάλφας.