Ιωνικός - Ιάλυσος 1-1

Αμφίροπο παιχνίδι  στην   Νεάπολη με τον Ιωνικό να αναδεικνύεται ισόπαλος με σκορ 1-1 κόντρα στον Ιάλυσο.
 Ωστόσο η διαμόρφωση του σκορ αφήνει μιά πικρία  στους Νικαιώτες που  ισοφαρίσθηκαν στα τελευταία λεπτά.Μόλις στο 6′ ο Ιαλυσος απείλησε με τον
Καμπλιώνη να σεντράρει και τον Δελαπόρτα να βλέπει το σουτ να σταματάει στον Κουρεπίνη. Στο 25′ ο Νικολέτος απείλησε με  εκτέλεση φάουλ, με τον Χριστοφ στην επανάληψη να απειλεί με το σουτ του να φεύγει άουτ.
Στο 74′ έγινε το 1-0 με τον Κωστούλα, με τον Μπεγκλετζή να ισοφαρίζει στο 81′. Στις καθυστερήσεις αποβληθηκε με δεύτερη κιτρινη ο Τσουμάγκας από τον διαιτητή Δημητρόπουλο Στ. (Δυτ. Αττικής)
ΙΩΝΙΚΟΣ: Κουρεπίνης, Χριστόπουλος (46’ Γεωργόπουλος), Δημακάκος, Κορνέζος, Παντελίδης, Πατσατζόγλου (57’ Πλάκας), Πουλάκης (81’ Κουραμάς), Κωστούλας, Ζαγοριανός, Νικολέττος, Καλτσάς.
ΙΑΛΥΣΟΣ: Ανδρούτσος, Τσουμάγκας, Σταυλάς (64’ Ρεκλείτης), Τσούπρος, Πετρούσης, Χριστόφ (64’ Μαγκάκης ), Δήμας (81’ Αρχοντούλης), Φαβάλι, Καμπλιώνης, Δελαπόρτας, Πόποβιτς (69’ Μπεγλεκτσής