Άνασανε το Κερατσίνι 1-0 την Άνω Μερά

Πολύ σημαντική νίκη για το Κερατσίνι με 1-0 επί της Άνω Μερά, που πλέον πατάει στέρεα σε ότι αφορά την μάχη της κατηγορίας.
 Μέτριο κι αμφίροπο το παιχνίδι στο α΄ μέρος  με το Κερατσίνι να σημειώνει το χρυσό γκολ στο 34΄ με τον προωθημένο στόπερ Μάκη Αγγελάκη, που πετάχθηκε στο πίσω δοκάρι μετά από φάουλ του, και με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη η Άνω Μερά μπήκε φουριόζα για ένα 15 λεπτό όμως στην συνέχεια το Κερατσίνι ανέβηκε και απείλησε και με δεύτερο γκολ.
 Ο Μηλιώτης στο 78΄ έχασε  μοναδική ευκαιρία για το 2-0, όμως η Άνω Μερά στο 84΄  έχασε την ευκαιρία του αγώνα με τον Λιεσάι.
 Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Ξηρογιάννη ( Βοιωτίας)

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Κουμπούλα,Γκουριώτης ( λ.τρ 67΄ Σφυρογιαννάκης), Μηλιώτης, Ροκάι, Αγγελάκης, Χατζησοφρωνίου, Στρίγκας( 85΄ Νικολέτος), Χαρίτος, Μπεσού,  Ζάχι, Ντερμίσι( 55΄ Καρέλης), .
 ΑΝΩ ΜΕΡΑ: Παλιούρας, Κωφοκώτσιος, Καλαγκάνης, Ντατίδης, Αχείμαστος, Φερέιρα, Λιεσάι, Λέγκα,  Παλαιοπάνος,  Νάκα, Σούλσε.