Εύκολα ο Εθνικός 3-0 τον Ατρόμητο Πειραιά

Ανώτερος ο Εθνικός κέρδισε με 3-0 τον Ατρόμητο Πειραιά που δεν μπόρεσε να φανεί ιδιαίτερα.
Ο Εθνικός μπήκε φουριόζος στο γήπεδο, και από το ημίχρονο ουσιαστικά είχε καθαρίσει το ματς όταν και προηγήθηκε με 2-0, χάρη σε γκολ που σημείωσαν οι Αργυρίου (14') και Σουλελές (30') με σουτ.

Στην επανάληψη, οι Ατρόμητος προσπάθησε, όμως  στο 70′ ο Σούφλας πέτυχε το 3-0 , και κλείδωσε την νίκη του Εθνικού.
Στην εκπνοή κεφαλιά  του  Παυλάκη βρήκε  στο δοκάρι της εστίας του Παπαδόπουλου.
Καλή η διαιτησία του Ανούσου, Παλαμίδας (Λακωνίας)-Μπέτσογλου (Κορινθίας)
ΕΘΝΙΚΟΣ: Βουτσινάς, Στασινός, Παυλάκης, Στρατάκης, Τερζής, Μαρτίνος, Αλιμπάς (68′ Ντάλλας), Σούφλας, Μάναλης, Σουλελές (83′ Θεοδοσίου), Αργυρίου
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ: Παπαδόπουλος, Σιγάλας, Μιχαηλίδης, Φυσαράκης, Τούρλος, Αριανούτσος, Γεωργιάδης, Θανόπουλος (28′ Οξύζογλου), Γεωργίου (28′ Καψαλόποδας), Ράπτης, Δανασής.