Καθάρισε το Κερατσίνι 2-0 τον Αήττητο Σπατών

Αγκαλιά με την σωτηρία βρέθηκε το Κερατσίνι μετά την εύκολη επικράτηση του με 2-0 κόντρα
στον Αήττητο Σπατών, αλλά και την εντός έδρας ήττα της Βάρης από την Α.Ε. Πυλίου.

Πλέον στο Κερατσίνι αρκεί μιά ισοπαλία στα 3 παιχνίδι που του απομένουν για να σφραγίσει και μαθηματικά την παραμονή.

Στο παιχνίδι τ΄ώρα το Κερατσίνι δεν άφησε το παραμικρό περιθώριο  στην ομάδα των Σπατών.

Στο 37΄ ο Σαουλιάς με καρφωτή κεφαλιά μετά από σέντρα του Νταγκουνάκη άνοιξε το σκορ, για να χάσει τρία λεπτά αργότερα ο Τσαγκάρης μοναδική ευκαιρία για τπο 2-0.

Στην επανάληψη σε φάση διαρκείας στα καρέ του Αήττητου, ο Τραορέ στο 60΄με κοντινό σούτ έγραψε το 2-0, ενώ  λίγο αργότερα ο Παπαδόπουλος έχασε σπουδαία ευκαιρία για ακόμη ένα τέρμα.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Σταυρουλάκη( Ρεθύμνου)

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Πίνης,  Κοντογιαννάτος(80΄ Καλαμάρης), Νταγκουνάκης, Αγγελάκης, Σαουλιάς(61΄ Παπαδόπουλος),  Ντούνιας, Τσαγκάρης(75΄Μπάτσι) , Λουβής, Τραορέ, Μενδρινός( 75΄ Τζανιδάκης), Δούμουρας.