Μεγάλη νίκη - πρόκριση ο Αετός 1-0 στου Ρέντη την Προοδευτική

Σε ένα σκληρό, δυνατό και νευρικό παιχνίδι που διεξάηχθη στο κατάμεστο γήπεδο του Ρέντη, ο Αετός Κορυδαλλού έκανε την έκπληξη και απέκλεισε την Προοδευτική την οποία κέρδισε με 1-0 και πήρε αυτός το εισιτήριο για την ημιτελική φάση του κυπέλλου.
 Η Προοδευτική που βολευόταν με το 0-0, λόγω του  1-1 που
ήταν το αποτέλεσμα του α΄ αγώνα, δεν ήταν καλή, άνευρη και στο τέλος προδόθηκε από ένα λάθος του καλύτερου ίσως φετινού της ποδοσφαιριστή του Σίμου Μένιου.
 Aντίθετα οι παίχτες του Αετού είχαν ψυχή, πάθος κι έδειξαν να το θέλουν περισσότερο
Ήταν το 78΄ όταν ο  Ξενιτόπουλος εκτέλεσε κόρνερ από τα δεξιά, με τον  Μένιο να φαίνεται ότι θα έχει  εύκολο έργο και θα αποκρούει σταθερά στην μπάλα, η οπόία  στην συνέχεια κύλησε στα δίχτυα για να γραφθεί αυτό 0-1, αν και οι Προοδευτικάνοι  ζήτησαν επιθετικό φάουλ πάνω στον γκολκήπερ τους
 Στα τελευταία λεπτά η Προοδευτική  βγήκε όλη μπροστά πίεσε και φωνάζει για μιά φάση- πέναλτι στο 90΄ σε χέρι αμυντικού του Αετού που δεν υπέδειξε ο ρέφερι και μάλιστα υπήρξε ένταση για ένα 3λεπτο
 Με λάθη η διαιτησία του Ντουμιτρέσκου
 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Μένιος, Κουσουρής, Ξυγκάκης( 83΄ Ζελέκου), Ζίζηλας, Σαμαράς,  Μπέλερης, Γιακούμπι, Δηλαβέρης ( 17΄ Ποτουρίδης),  Μπιτσάνης, Ζαχαράτος ( 67΄ λ.τρ Μύρκος),   Μαναριώτης
 ΑΕΤΟΣ: Θωμόπουλος,  Κουντουράς, Ξενιτόπουλος, Καφαλίδης, Σύρμας, Σιδηρόπουλος,  Καλέρρτγξης, Λέσι, Κράσι ( 70΄ Μπερίσα), Μούτσα( 87΄ Τουλοβασίλης), Δρυμούσης