Στις καθυστερήσεις ο Αμπελακιακός 2-1 την Παλαιοχώρα

Μεγάλη νίκη για τον Αμπελακιακό, οποίος στις καθυστερήσεις έκαμψε την αντίσταση της μαχητικής Παλαιοχώρας με 2-1.
 Η Παλαιοχώρα στην  πρώτη  καλή στιγμή είχε δοκάρι στο 5΄ σε ανάποδο ψαλίδι  του Νικολίτσης, όμως ο Αμπελακιακός κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 30΄ με σέντρα σουτ του Χαλούλου, κι αφού  στην πορεία της
μπάλας έπαιξε ρόλο και ο δυνατός αέρας που φυσούσε καθόλη την διάρκεια του αγώνα.
 Στην επανάληψη ο Αμπελακιακός δύο φορές με τον Λέκα έχασε μοναδικές ευκαιρίες για να κάνει το 2-0, αλλά στο 72΄ ο Πάγκαλος από κοντά  με σούτ   πέτυχε το 1-1.
 Η λύτρωση για τους γηπεδούχους ήρθε στο 94΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ράπτη
Αρκετά καλή η διαιτησία του Ρούσσου (Κορινθίας). Βοηθοί: Τριαντάφυλλος – Σανός (Κορινθίας)
ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ: Καρνέσης, Χαλούλος, Λιάτος, Μαούνης, Καμπούρης, Μπούτσης( 87"  Koκλιώτης), Λίτσι(80΄ Σγούρδας),  Κοφσανίδης, Σταφσουλάι, Ράπτης, Λέκας( 70΄ Σαρηγιάννης)
ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ: Μαυρομιχάλης, Χιντασέλι (55’ Παλιάτσιος), Σπηλιώτης (51’ λ.τρ. Θεοδωράκης), Ράδης, Νικολίσης, Μανουσάκης, Κτιστόπουλος (80’ Κυριλλίδης), Ζαχαράκης, Γκούφας (55’ Δημητριάδης), Πάγκαλος, Κόλα