Σπουδαίο το Κερατσίνι 2-1 την Καλλιθέα

Εξαιρετικό το Κερατσίνι, για περισσότερο από 70 λεπτά, κέρδισε δίκαια και πιό εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 2-1 την  Καλλιθέα, υποχρεώνοντας της στην πρώτη φετινή ήττα.
Το Κερατσίνι ευτύχησε να ανοίξει το σκορ μόλις
στο  με τον Ντυρμίσι , ενώ με τον Ελέζι στο 59’   σημείωσε  το 2-0, απειλώντας μάλιστα την Καλλιθέα και με άλλα γκολ αφού είχε ευκαιρίες , μεταξύ αυτών και 2 δοκάρια.
 Η Καλλιθέα προσπάθησε στο τελευταίο 15λεπτο, μείωσε στο 79΄ με τον Παπαγγελή, χωρίς να μπορέσει κάτι περισσότερο.
 Με λάθη η διαιτησία του ο Αλιάγα (Πλάκα και Παύλος  (Δυτικής Αττικής)
 ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Κουμπούλα, Σφυρογιαννάκης (91΄ Γκουριώτης), Μηλιώτης, Αγγελάκης, Βάττης, Χατζησοφρωνίου (75΄ Τριμπόνιας), Ντυρμίσι (73΄ Στρίγγας), Χαρίτος, Ελέζι, Σκεντεράι (81΄ Ροκάι) και Καρέλης.
ΚΑΛΛΙΘΕΑ:Λαδάς, Βιδάλης, Παπαγγελής, Κρητικός (46΄ Μπέλης), Καλύβας, Ντρούγκας (46΄ Μουρελάτος), Καλτσάς, Στούπης, Κώστας, Μακρυγιάννης (70΄ Γκρόσιος) και Βασιλειάδης (77΄ Βελέτης).