Στην επανάληψη ο Ερμής 2-1 τον Ατρόμητο

Ανεβάζοντας την απόδοση του στην επανάληψη ο Ερμής Κορυδαλλού πέτυχε σημαντική νίκη με 2-1 επί του Ατρόμητου Πειραιά που ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι ωστόσο στην επανάληψη υστέρησε.
 Δυνατό παιχνίδι με στοιχεία ντέρμπι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των πολλών φιλάθλων που βρέθηκαν σήμερα  το απόγευμα στο ΕΑΚ Κορυδαλλού.
Οι Καμινιώτες άνοιξαν το σκορ στο  23'  με εκτέλεση πέναλτι του Μητρόπουλου ( το κέρδισε ο ίδιος σε ανατροπή του από τον Παπαδόπουλο).
Στην επανάληψη ο Ερμής  παίζοντας δυνατά και αποφασιστικά γύρισε το παιχνίδι μέσα σε ένα  10λεπτο.
 Ο Λαζάκης Ν.  με πλασέ στο 48΄ ισοφάρισε  και στο 57΄ο  Νταλάκο με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Τρίμπου σημείωσε το 2-1.
 Με λάθη η διαιτησία του Ιωαννίδη (Μητάκος - Γκολές).
 ΕΡΜΗΣ: Μπαλής, Σταύρου, Αγγέλου, Μαντούβαλος, Παπαδόπουλος, Λαζάκης Σ., Σάμιος(70΄Τσατσαρωνάκης), Νταλάκος, Χαβατζαγιάννης(80΄Μανωλιάς), Τρίμπος(86΄Νομικός), Λαζάκης Ν.
 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γεωργόπουλος, Μαραγκός, Έλβις, Χριστόπουλος, Πολυχρονίδης, Εφραιμίδης(46΄Μουρίκης), Πάλλης(46΄Γιώτης), Φευγάς, Σίσκοφ(62΄Σκαφτούρος), Μητρόπουλος, Καλτσάς.