Η Προοδευτική 1-1 στην Παλαιοχώρα

Πολύτιμο βαθμό πήρε η Προοδευτική στα Χανιά στο ματς με την Παλαιοχώρα στο τελικό 1-1, ωστόσο, με λίγη προσοχή θα μπορούσε να είχε  πάρει και την νίκη.
 Μετά το αποτέλεσμα αυτό η Προοδευτική έμεινε
ζωντανή στην μάχη της σωτηρίας, όμως το προσεχές ματς με την Ιεράπετρα παίρνει μορφή τελικού.
Η ομάδα του Κορυδαλλού άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντάλλα στο 9΄ κι έδειξαν να ελέγχουν το παιχνίδι.
Στην επανάληψη η Παλαιόχωρα έβγαλε αντίδραση και κατάφερε να ισοφαρίσει σχεδόν με την έναρξη του δευτέρου μέρους, όταν ο Παλιάτσος με κοντινό πλασέ έκανε το 1-1.
Η Παλαιόχωρα  στρην επανάληψη πίεσε έψαξε το γκολ, χωρίς όμως αποτέλεσμα, χάνοντας βέβαια στις καθυστερήσεις σημαντική στιγμή με τον Μανουσάκη να σουτάρει ψηλά άουτ.
ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ: Βορύλλας, Μέρο, Λάμτσε, Ράδης, Νικολίτσης, Μανουσάκης, Κτιστόπουλος (68′ Πάγκαλος), Ζαχαράκης (59′ λ.τρ. Θεοδωράκης), Κόλα, Δημητριάδης (78′ Κουτσογιαννάκης), Παλιάτσιος (86′ Αναστασόπουλος).
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Μπαντίκος, Χουστουλάκης, Ξυγκάκης (76′ Γκόγκας), Κάρδαρης, Κουτσοπόδιωτης (90+4′ λ.τρ. Βασιλάκης), Σταθουλόπουλος (63′ λ.τρ. Κυβέλος), Χρήστου, Γκουτζούλας, Βλάχος, Ντάλλας, Σαραντόπουλος.