Μιά Προοδευτική από τα παλιά , 2-0 στην Επισκοπή

Μιά Προοδευτική από τα παλιά  πέρασε αέρας από το Ρέθυμνο κερδίζοντας την πάντα δυνατή και υπολογίσιμη Επισκοπή με 2-0
 Η ομάδα του Κορυδαλλού  άριστα στημένη στον αγωνιστικό χώρο από τον Μ. Χατζηαλέξη, αφού ξεπέρασε το πρώτο ημίχρονο όπου η  Επισκοπή  προσπάθησε να πιέσει στην επανάληψη , ήταν φωτιά στην κόντρα, και πήρε μιά απόλυτα δίκαι αλλά και πολύ σημαντική νίκη με 2-0.

Στο 68΄ η Προοδευτική κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Χρήστου ,  κι ο Ντάλλας που το εκτέλεσε, ευστόχησε γράφοντας το 0-1.
 Κι ενώ η Επισκοπή στα τελευταία λεπτά τα έδωσε όλα για την ισοφάριση, στις καθυστερήσεις στην αντεπίθεση  η Προοδευτική με τον Κύβελο έκανε το 0-2.

Πολύ καλή η διαιτησία του
 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Μπαντίκος,  Κάρδαρης, Χουστουλάκης,  Τζέκος, Κουτσοποδιώτης ( λ.τρ 30΄ Μητσογιάννης), Σταθουλόπουλος,  Γκουτζούλας,  Χρήστου( 80΄ Κύβελος),Γουίλι ( 70΄ Κρόλ) Ντάλας,  Βλάχος( 90 ΄Ξυγκάκης)