Έμφραγμα στο φινάλε για το Κερατσίνι 1-1 στον Ακράτητο

Έμφραγμα στις καθυστερήσεις για το Κερατσίνι, αφού στο τελευταίο λεπτό κυριολεκτικά των καθυστερήσεων ο Ακράτητος ισοφάρισε σε 1-1  τους Πειραιώτες που έχασαν την νίκη μέσα από τα χέρια τους.

Οι ροσονέρι προηγήθηκαν στο 42′ με απ’ευθείας εκτέλεση φάουλ του Νικολέτου στέλνοντας την μπάλα στο γάμα  της εστίας του Μουζάκη.
Στο επανάληψη  ο Ακράτητος είχε τον έλεγχο του αγώνα όμως το Κερατσίνι παίζοντας σφικτά στην άμυνα και με αντεπιθέσεις, δεν έδειχνε να κινδυνεύει ωστόσο στο 95΄ , ο Μαούνης με σούτ  έκανε το (1-1) δίνοντας έναν πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του.
Με λάθη η διαιτησία του   Γιαννούκα με βοηθούς τους Δόση και Τζάνης
ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ: Μουζάκης, Νομικός, Διονέλλης, Κοντιζάς, Μαούνης, Κοντούλης Α(79′ Πρίντεζης), Ντιαμπό (67′ Κουτρούλης), Φιλιμέγκας(51′ Κόρμαλης), Τσεπελέ(84′ Σαχσανίδης), Πετσίτης, Καραγιάννης.
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Κούμπουλα, Σφυρογιαννάκης, Μηλιώτης, Τριμπόνιας, Βαττής, Νικολέτος(67′ Ροκάι), Στρίγγας(77′ Χαλβάτζιου), Χαρίτος, Ελέζι, Χατζησοφρωνίου(86′ Αγγελάκης), Ντιρμίσι(89′ Κουλουριώτης)