Προοδευτική - Πανθηραικός 1-1

Όλα τα λεφτά  ήταν το τελευταίο δεκάλεπτο στο 1-1 της Προοδευτικής με τον Πανθηραικό.
Η Προοδευτική άνοιξε το σκορ στο 80΄ με εκτέλεση πέναλτι  του Κανελόπουλου - που δόθηκε σε χέρι αμυντικού του Πανθηραικού, ενώ η ομάδα της Σαντορίνης ισοφάρισε με πέναλτι που κέρδισε ο Γιόνδης σε ανατροπή από τον Παπανικόλα που  εκτέλεσε εύστοχα ο Λούκα.

Πάντως και στις δύο αποφάσεις είχαμε διαμαρτυρίες από τους παίχτες των δύο ομάδων.
Στο 89΄ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Παπανικόλας, κι αμέσως μετά ο Φύτρος επίσης με δεύτερη κίτρινη, από την διαιτητή κα Αντωνίου ( Ανατ. Αττικής)
 Μέτριο το παιχνίδι στο α΄ μέρος με λίγες φάσεις, στην επανάληψη ανέβηκε ο ρυθμός απείλησε η Προοδευτική με τον Λέκκα στο 46΄  στο 55΄ με τον Ζίζηλα.
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ:Μπαντίκος, Τσαραούσης, Καλαιτζίδης, Ζίζηλας,  Παπανικόλας, Ντάλλας, Ζελέκου ( 70 ΄Πέππας), Μπέλερης( 87΄ Μανιδάκης), Κανελόπουλος, Λέκκας ( 90΄ Θεοδωράκης), Ζαχαράτος
 ΠΑΝΘΗΡΑΙΚΟΣ: Μπαμπανιώτης,  Κορτσινίδης, Καλαγκάνης, Λούκα, Αγοραστός,  Μπακάλης, Κριτσάς ( 67 ΄Γεωργιάδης), Φύτρος, Μυρθιανός ( 81΄ Ζώνας), Περιάλης( 57΄ Λαζαρίδης)